Bu şirketlerde çalışmak çok güzel dostum!

Great Place to Work Enstitüsü Türkiye’de beşinci kez düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesini açıkladı. Listede insani dokunuşu yüksek kurum kültürüne sahip 26 şirket yer aldı.

Pazar/Ülke Hit: 5060 / Yorum: 0 / 6 Haziran 2017 14:08
Bu şirketlerde çalışmak çok güzel dostum!
-A +A

Güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhundan oluşan Great Place to Work modeline ait boyutların analiz edildiği çalışmada ödüller, çalışan sayısına göre 20-50, 50-250, 250-500, 500–2000 ve 2000+ olmak üzere beş kategoride verildi. Mükemmel işyeri kültürüne sahip olabilme özelliğine sahip kurumların açıklandığı çalışmada, en yüksek sonuçlar ‘gurur boyutu’ başlığında gerçekleşti. Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2017 araştırmasında, özel ödüllerin yanı sıra sektör ödülleri de sahiplerine verildi. 250-500 kategorisinde birinci sırada yer alan Microsoft, “Yaşam Boyu Öğrenme” özel ödülüyle birlikte “IT’nin En İyi İşvereni” sektör özel ödülünü de aldı. Liderlik programlarıyla YGA (Young Guru Academy) ise kâr amacı gütmeyen STK olarak 50-250 çalışana sahip şirketler kategorisinde ilk sırada yer aldı.  Sektör ödülleri alanında bu yıl ilk kez verilen “Pharma’nın En İyi İşvereni” ödülüne layık bulunan AbbVie, ayrıca “Fırsat Eşitliği&Kadınların Desteklenmesi” özel ödülünü de aldı. 

İlaç sektöründen listeye giren Novartis, “İş&Yaşam Dengesi” özel ödülüne layık görüldü. Düzenlediği yarışmalar ve etkinliklerle çalışanlarının motivasyonunu artıran şirkete, “Kadın İstihdamında Sürdürülebilirlik” özel ödülü de takdim edildi. Üretim ve imalat sektöründe faaliyet gösteren 3M, en iyi işveren listesine girmenin yanı sıra “Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği” özel ödülünün de sahibi oldu.
İlaç sektörü şirketi Glaxo Smith Kline (GSK) çalışanlarının işyerinde kendilerinden bir parça bulabilmelerini hedefleyen insan ve kültür odaklı programlarıyla değerlendirildi ve listeye kategorisinde birinci sıradan giriş yaptı. 2 bin ve üzeri çalışan kategorisinde ilk sıraya yerleşen Hilton, çalışanlarına aile ortamı yaratarak “Farklı Kuşakların İşbirliği” özel ödülüne de layık görüldü. Yine 2 bin ve üzeri çalışan kategorisinde, mağazacılık sektöründen H&M ve çağrı merkezi sektöründen Turkcell Global Bilgi listeye girmeye hak kazandı. Great Place to Work Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak, “Çalışanların güven ve bağlılık duygularının güçlenmesi, şirketlerin piyasadaki zorlu yetenek avı yarışındaki şanslarını artıyor. En iyi işveren unvanı alan şirketler, liste dışında kalan şirketlere göre yüzde 30 daha fazla iş başvurusu alıyor” yorumunu yaptı. 2017 Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesi şöyle sıralanıyor:  
 
20-50 Best Small Workplaces
1. İndus Eğitim & Yönetim Danışmanlık
2. Canpa
3. Udemy
4. Hasbro Oyuncak
 
50-250 çalışan sayısı kategorisi
1. YGA (Young Guru Academy)
2. Gittigidiyor/Ebay
3. Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.
4. La Lorraine Bakery Group Türkiye
5. Daiichi Sankyo
6. Johnson Wax
7. Adecco
8. Doğuş Müşteri Sistemleri
9. AGDAŞ Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş.
10. Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
11. Doğuş Holding
 
 
250-500 çalışan sayısı kategorisi
1. Microsoft Türkiye
2. AbbVie
3. Novartis
4. Roche
5. Fevzi Gandur Lojistik
 
500-2000 çalışan sayısı kategorisi
1. Glaxo Smith Kline
2. Axa Sigorta A.Ş.
3. 3M
 
2000+ çalışan sayısı kategorisi
1. Hilton
2. H&M Hennes & Mauritz Tekstil Ltd. Şti
3. Turkcell Global Bilgi
 
Sektör Özel Ödülleri:
Pharma'nın En İyi İşvereni-AbbVie
IT'nin En İyi İşvereni-Microsoft Türkiye
 
Özel Ödüller:
Yaşam Boyu Öğrenme-Microsoft Türkiye
İş-Yaşam Dengesi-Novartis
Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği-3M
Fırsat Eşitliği-Kadınların Desteklenmesi-AbbVie
Diversity-Gittigidiyor/Ebay
Kadın İstihdamında Sürdürülebilirlik-Novartis
Farklı Kuşakların İşbirliği-Hilton
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...