Kadınlar teknoloji alışverişinde erkeklerden daha çok para harcıyor

Kadınlar erkekler kadar sık cihaz almıyor olabilir; ancak Daybuyday.com verilerine göre daha pahalı cihazları tercih ediyor. Verilere göre teknolojik ürünlerde erkeklere göre daha fazla para harcayan kadınların, en iyinin peşinde olduğu anlaşılıyor. Zira en çok fotoğraf makinesi (yüzde 25) ve iPad (yüzde 15) satın alan kadınlar, telefon alırken de diğer modellere göre pahalı sa

Haberler Hit: 5157 / Yorum: 0 / 2 Ocak 2013 16:42
Kadınlar teknoloji alışverişinde erkeklerden daha çok para harcıyor
-A +A

Erkeklerin teknolojiye kadınlardan daha meraklı olduğu gerçeği hala geçerliliğini korusa da teknolojinin kadınların da kalbini fethetmeye yavaş yavaş başladığını söylemek artık mümkün. Bunun en güzel örneği ise kadınların teknolojik cihazlara erkeklerden daha fazla para harcamaya başlaması. Evet, kadınlar erkekler kadar fazla cihaz almıyor olabilir; ancak Daybuyday.com verilerine göre daha pahalı cihazları tercih ediyor.
Daybuyday verilerine göre bugüne dek yapılan elektronik harcamaların sadece üçte biri kadınlara ait. Ancak, teknoloji alıverişi yapan erkekler ortalama 779 TL harcarken, kadınlar ortalama 856 TL harcamış bulunuyor. Bu da kadınların erkeklere göre daha pahalı cihazlara meraklı olduğu anlamına geliyor. Zaten yaptıkları alışveriş de bunu gösteriyor. Zira en çok fotoğraf makinesi (yüzde 25) ve iPad (yüzde 15) satın alan kadınlar, telefon alırken de diğer modellere göre pahalı sayılabilecek iPhone’u (yüzde 60) en çok tercih ediyor.
Bunun yanında beyaz, kadınların teknolojik ürünlerde en çok tercih ettikleri renk olarak (iPad, iPhone) dikkat çekiyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...