Tavuk Çiftliği Kuranlar 1 Milyon Lira Kazançlı Çıkıyor!

Yüksek protein değerlerine sahip tavuk ürünleri, öğünlerimizin adeta vazgeçilmezi olmuş durumda. Tavuk etine ve yumurtaya olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

Sektör Hit: 6960 / Yorum: 0 / 3 Ocak 2017 21:55
Tavuk Çiftliği Kuranlar 1 Milyon Lira Kazançlı Çıkıyor!
-A +A

Yüksek protein değerlerine sahip tavuk ürünleri, öğünlerimizin adeta vazgeçilmezi olmuş durumda. Tavuk etine ve yumurtaya olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Zamanla o kadar büyük bir talep oluştu ki,  tıpkı dolar gibi kendi halinde işleyen bir borsası vardır.

Bu kadar ihtiyacın olması, yatırımcıların yönünü tavuk çiftliklerine çeviriyor. Kimi köy tavuğu, kimi gezen tavuk yumurtası kimi ise büyük kesim ve paketleme tesisleri kurmaktadır.

Tavuğun isterseniz yumurtasını isterseniz etini üretmeyi hedefleyin, bu işi 10 bin lirası olan da yapıyor, binlerce lirası olan yatırımcılar da…

İşte tavuk ürünleri üretmenin bu kadar tercih edilmesi ve ilgi duyulmasının en büyük nedenlerinden biriside tam olarak budur. Hem tavuk ürünlerine olan ihtiyaç çok yüksek oranda hem de çok küçük rakamlar ile dahi bu işe başlayabiliyorsunuz. Üstelik üniversite mezunu olmanıza bile gerek yoktur. Bu işi seven herkes, buradan büyük servetler oluşturmaya adaydır.

Devlet Desteği Kullanabilirsiniz!

Kırsal kalkınmanın IPARD programı kapsamında tavuk yetiştirmeye meraklı yatırımcılara yıllarca destek verildi. Yatırımcıların sadece tavuk eti üretimi konusunda destek alabildiği bu program, 2016 yılı itibari ile yumurta üretimi içinde destek sağlamaya başladı.

Kanatlı hayvan yetiştiriciliğine yönelik sabit yatırımlarınız için 1 Milyon TL tutarında hibe kullanabilirsiniz. Proje kapsamında bu oranın üzerine de çıkmak mümkündür.

Haritasız Yola Çıkmayın!

Devletin, çeşitli sektörlere çeşitli programları ile destek sağlayan birçok kuruluşu bulunmaktadır. Doğru kuruluşu bulup, uygun bir proje ile başvurularınızı yaptığınızda %50 ile %80 arasında destek hakkına sahip olabiliyorsunuz. Ama karmaşık kamu işleri ve memur engeline takılmamak için süreci iyi bilen birisinden öğrenmeniz hem rakiplerinize karşı sizi güçlü kılacak hem de gerekli yönlendirmeler ile hibe desteğine nokta atışı yapacaksınız.

Kilit Nokta Proje!

Unutmayın, desteği kazanmanızdaki en büyük etken projenizdir. Proje hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçin, vakit kaybetmeden finansal özgürlüğünüze kavuşun.

Tavuk çiftliği kurmaya yeni karar verdiyseniz belirtelim.

İlgi ister, emek ister…

Tavuk yetiştirmek sağlığa uygunluk ister. Önemli bir besin kaynağı olan tavuklar yapı itibari ile küçükbaş/büyükbaş hayvanlar kadar bağışıklığı güçlü hayvanlar değildirler. Eğer büyük bir tavuk çiftliği kurmayı planlıyorsanız havalandırma ve ortam sıcaklığının tavuklara uygun şekilde ayarlanması gerekmektedir.

Araştırın!

Tavuklar ne yer, ne içer, ne kadar sürede yumurtlar, ortalama ömürleri ve yetiştikçe nasıl bakılması gerektiği… Ayrıca hangi tavuk ırkını yetiştireceğiniz de önemlidir. Misal, siyah ayaklı tavuklar daha fazla yumurta bırakır. Bu konuyu bir veterinere danışabilirsiniz. Hatta veterinerler, vitamin desteği açısından tavuklarınıza dair uygun yemi dahi bilirler.

Maliyet hesabı yapın!

Yemleri, sulukları, henüz yetişmemiş hayvanlar için ısıtma sistemi gibi konular üzerinde durmalı, hali hazırda yatırımı yapacağınız bölgeye yakın bir tavuk çiftliğini ziyaret edip yerinde analiz yapmalısınız.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...